Tampere. Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski powalczą o półfinał
Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem innego reprezentanta Polski Piotra Pawlaka i Cypryjczyka Eleftheriosa Neosa. W pierwszej rundzie turnieju ATP 75 Challenger w Tampere polska para wygrała 6:4, 6:2.
Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski wrócili do wspólnej rywalizacji po krótkiej przerwie. W ubiegłym tygodniu Matuszewski razem w parze z Szymonem Walkówem zdobyli tytuł mistrzów Polski w grze podwójnej. Natomiast Karol Drzewiecki udał się do Szwecji i połączył siły z Filipem Pieczonką. Para jednak odpadła w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w Bastad.
Mecz pierwszej rundy imprezy w Tampere miał polskie akcenty. Po drugiej stronie siatki stanął inny reprezentant Polski, Piotr Pawlak, razem z Cypryjczykiem Eleftheriosem Neosem. Całe spotkanie było jednak od początku do końca pod kontrolą Drzewieckiego i Matuszewskiego. O losach pierwszego seta zadecydował piąty gem, w którym doszło do przełamania podania polsko-cypryjskiej pary. Polacy nie stracili przewagi, a nawet byli blisko, żeby ją powiększyć. W ostatnim gemie Pawlak i Neos mieli dwa break pointy powrotne, ale ostatecznie to Drzewiecki i Matuszewski zapisali pierwszą partię na swoje konto.
Drugi set był dużo mniej wyrównany niż pierwszy. Polacy wygrali pięć gemów z rzędu i znaleźli się blisko wygranej. Polsko-cypryjski duet nie umiał odpowiedzieć tym samym. Po blisko godzinie i pięciu minutach gry zszedł z kortu pokonany.
W 1/4 finału Matuszewski i Drzewiecki zmierzą się z Matt Ponchet/Oskar Poulsen Brostrom.
Wyniki
Pierwsza runda:
Karol Drzewiecki, Piotr Matuszewski (Polska, Polska, 2) – Eleftherios Neos, Piotr Pawlak (Cypr, Polska) – 6:4, 6:2



