Tampere. Niespodziewana porażka polskich deblistów

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: Peter Figura

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski rozegrali kolejny mecz w Tampere. Polacy wystąpili w ćwierćfinale debla i odpadli z rywalizacji.

Biało-Czerwony duet był rozstawiony w Finlandii z numerem drugim. W meczu o półfinał ich rywalami byli Matt Ponchet i Oskar Poulsen.

Pierwszy set miał interesujący, ale nieco chaotyczny przebieg. Rywale rozpoczęli go od prowadzenia 4:0 i wydawało się, że są nie do zatrzymania.

Piotr i Karol podjęli jednak pogoń i skutecznie odrobili stratę podwójnego przełamania. Polacy mogli nawet zdobyć trzeciego „brejka” w jedenastym gemie, ale nie wykorzystali swoich szans. O losie seta zdecydował zatem tie-break, którego wygrali Francuz i Duńczyk.

Druga partia także zaczęła się od mocnego startu przeciwników. Ponchet i Poulsen prowadzili 3:1 a potem 5:3. Polacy walczyli zaciekle, ale nie mogli polegać na własnym podaniu i znaleźli się pod ścianą. Niestety nie udało się odwrócić wyniku i to Francuz i Duńczyk będą grać dalej w Tampere.

 

 

 


Wyniki

 

Tampere (ćwierćfinał):

M. Ponchet (Francja) / O. Poulsen (Dania) – K. Drzewiecki (2) / P. Matuszewski (2) 7:6(5) 6:4