Tampere: porażka Gawrona

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Marcin Gawron przegrał w pierwszej rundzie challengera ATP w Tampere. Polak musiał uznać wyższość Andreja Martina, choć prowadził już 6:3, 4:2. Ostatecznie Słowak zwyciężył 3:6, 7:6(0), 6:4.

Gawron z całą pewnością może powiedzieć, że pojedynek z Martinem był w jego wykonaniu meczem straconych okazji. 24-letni nowosądeczanin wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim prowadził już 4:2, mając na koncie przewagę przełamania. Słowak jednak odrobił stratę, a w tie breaku nie dał Polakowi najmniejszych szans, wygrywając do zera. W trzeciej odsłonie Gawron jako pierwszy dał się przełamać, ale doprowadził do wyrównania. Przy stanie 4:4 mógł nawet odebrać podanie 22-latkowi z Bratysławy, ale zamiast wykorzystanych break pointów Polak zapisał na swoim koncie stratę podania. Przegrał przez to 4:6.

Kolejnym rywalem Martina będzie finalista challengera w Poznaniu Jonathan Dasnieres De Veigy.

Gawron walczy jeszcze w turnieju gry podwójnej. Wraz z Grzegorzem Panfilem awansowali już do ćwierćfinału po zwycięstwie nad parą gospodarzy, Sami Huurinainenem i Jesperem Saarnim. Teraz ich rywalami będą Niels Desein i Andre Ghem.
 


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Andrej Martin (Słowacja) – Marcin Gawron (Polska) 3:6, 7:6(0), 6:4