Tampico. Linette lepsza od turniejowej „jedynki”, zagra o finał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette awansowała do najlepszej czwórki mocno obsadzonej imprezy WTA 125 Abierto Tampico. W czwartek Polka w dwóch setach pokonała Elise Mertens.

Na początku spotkania obie tenisistki miały bardzo dużo problemów z wygrywaniem własnych gemów serwisowych. W pierwszych ośmiu gemach zawodniczki zapisały na swoim koncie po trzy przełamania. Od tego momentu gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do wyniku 6:5 dla poznanianki, która w dwunastym gemie zadała decydując „cios” i objęła prowadzenie w meczu.

Reprezentantka Biało-Czerwonych dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i odskoczyła na 2:0. Belgijka błyskawicznie odrobiła jednak stratę. Przy wyniku 3:2 dla drugiej rakiety Polski Mertens poprosiła o pomoc fizjoterapeuty. Po powrocie na kort od razu straciła podanie. Tenisistka rozstawiona z numerem 1 miała coraz więcej problemów z poruszaniem się po korcie. Linette potrafiła wykorzystać słabość rywalki i wygrała cztery ostatnie gemy w meczu. Doskonałym returnem wypracowała sobie dwie pierwsze piłki meczowej w ósmym gemie. Wykorzystała już pierwszą i po 2 godzinach i 11 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

O miejsce w finale Magda Linette zagra z Rebeccą Marino, która w dwóch setach pokonała Leylah Fernandez.