Tampico. Magda Linette z szansą na tytuł mistrzowski

Magda Linette pokonała Rebeccę Marino w meczu półfinałowym turnieju WTA 125 w meksykańskim Tampico. Polka zdołała awansować do finału, mimo że przegrała pierwszą partię pojedynku z Kanadyjką.

Druga rakieta Polski kontynuuje zwycięską serię w Ameryce Południowej. W sobotę rano polskiego czasu poznanianka awansowała do półfinału i był to pierwszy mecz, w którym poznanianka straciła seta w tym turnieju.

W pierwszej partii to tenisistka z Kraju Klonowego Liścia dyktowała warunki na korcie. Marino wykorzystała trzecią okazję, by odebrać serwis Linette i wyszła na prowadzenie 3:0. Co prawda turniejowa „piątka” odrobiła stratę. Jednak liczne błędy sprawiły, że końcówka pierwszego seta ponownie należała do Kanadyjki, która objęła prowadzenie w całym meczu. W drugiej odsłonie zawodniczki rywalizowały ze sobą, ale też z wiatrem. W takich warunkach lepiej radziła sobie Linette, która jedyne przełamanie uzyskała w czwartym gemie. Decydująca odsłona zaczęła się od wygrania gema przez poznaniankę przy podaniu Marrino. Co prawda Kanadyjka odrobiła stratę w czwartym gemie, ale nim panie zmieniły strony, Polka ponownie wyszła na prowadzenie z przewagą przełamania. Wypracowanej przewagi nie oddała już do końca i w niedzielę powalczy w drugim finale w tym roku.

Rywalką Magdy Linette w trzecim finale challengera w karierze będzie Elisabetta Cocciaretto. Dla Włoszki również będzie to trzeci mecz o tytuł turnieju tej rangi.