Tampico. Tytuł jednak nie dla Linette

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Elizabetta Cociaretto pokonała Magdę Linette w finale turnieju WTA 125 w meksykańskim Tampico. Był to trzeci finał turnieju tej rangi w karierze poznanianki.

Można powiedzieć, że był to udany tydzień dla naszej drugiej rakiety kraju. Zabrakło jedynie przysłowiowej kropki na i w postaci tytułu mistrzowskiego. W drodze do niedzielnego finału Linette straciła tylko seta, a jest to tym bardziej godne pochwały, że nim wystąpiła w finale, przyszło jej się zmierzyć między innymi z turniejową „jedynką”.

  1. Meksykański finał był niezwykle zacięty. W pierwszej partii Polka przegrywała 1:3, aby wyjść na prowadzenie 5:3. Jednak ostatecznie w tie-breaku lepsza okazała się rywalka. Kluczowym dla losów drugiej odsłony był piąty gem, w którym Linette uzyskała przełamanie. Wypracowanej przewagi już nie oddała i doprowadziła do decydującej partii. W niej od stanu 1:1 rządziła już tylko Włoszka, która wygrała pięć gemów z rzędu i mogła się cieszyć z tytułu mistrzowskiego.

Dla Cociaretto to pierwszy tytuł w karierze uzyskany w trzecim finale turnieju tej rangi. Linette również ma na koncie tylko jedno zwycięstwo w mecu o tytuł WTA 125. To zwycięstwo odniosła podczas WTA 125 w 2014 roku w chińskim Ningbo.


Wyniki

Finał:

Elisabetta Cociaretto (Włochy) – Magda Linette (Polska, 5) 7:6(5), 4:6, 6:1