Taszkient: wygrany maraton Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA w Taszkiencie. Rozstawiona z „dwójką” Polka pokonała po trwającym ponad 3 godziny spotkaniu Aleksandrę Panową 5:7, 6:2, 7:6(3). Krakowianka obroniła tym samym punkty zdobyte w Uzbekistanie w poprzednim sezonie.

Ula źle rozpoczęła spotkanie – od razu dała się przełamać rozstawionej z „siódemką” Panowej. Zdołała jednak odrobić stratę i wyrównana gra toczyła się do stanu 5:5. Wówczas nasza tenisistka nie wykorzystała licznych szans na przełamanie, a po chwili jej błędu nie powtórzyła 23-letnia Rosjanka. Tym samym Panowa wygrała pierwszą odsłonę 7:5. W drugiej partii Radwańska była wyraźnie lepsza. Ula zdobyła breaka w trzecim gemie, a później dołożyła jeszcze jedno przełamanie, dzięki czemu triumfowała 6:2.

Początek trzeciego seta nie wskazywał, że Radwańska z powodzeniem zakończy ćwierćfinałową batalię. Ula straciła podanie i na tablicy wyników widniało niebezpieczne 0:2. Na szczęście Polka odrobiła straty i po chwili uzyskała jeszcze jedno przełamanie. Radwańska miała szansę szybciej zakończyć spotkanie, gdyż prowadziła już nawet 5:3. W końcówce dwukrotnie nieskutecznie serwowała po zwycięstwo w meczu i konieczne stało się rozegranie tie breaka. W nim już wyżej notowana Polka nie dała Panowej żadnych szans, zwyciężając pewnie 7-3.

Cale spotkanie trwało aż 3 godziny i 5 minut. Dla Uli Radwańskiej był to najtrudniejszy mecz w turnieju. W poprzednich dwóch pojedynków nie oddała seta Marii-Teresie Torro-Flor oraz Witalii Diatczenko.

Rywalką Polki w walce o awans do finału turnieju w Taszkiencie będzie Irina-Camelia Begu. Rumunka w ćwierćfinale również rozegrała długie spotkanie – po 2 godzinach i 43 minutach pokonała 3:6, 7:6(1), 7:5 Galinę Woskobojewą.

Ula Radwańska po raz trzeci w karierze awansowała do fazy półfinałowej singlowego turnieju WTA. Pierwszy raz sztuki tej dokonała przed rokiem właśnie w Taszkiencie, a w tym sezonie wystąpiła nawet w finale w ‘s-Hertogenbosch.