Tatishvili zakończyła karierę

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Anna Tatishvili ogłosiła zakończenie kariery ze skutkiem natychmiastowym. Powodem rozbratu z tenisem są trapiące zawodniczkę kontuzje.

Urodzona w Tbilisi Amerykanka ostatni raz widziana była na korcie w czerwcu ubiegłego roku. Obecnie ze względu na coraz to nowe dolegliwości Tatishvili próżno szukać w turniejowych drabinkach.

– Niestety z powodu ciągłych kontuzji nie jestem w stanie dłużej rywalizować na światowych kortach. To wszystko sprawiło, że tenis kojarzy mi się nie tylko z walką o jak najlepszy rezultat na korcie. Przede wszystkim kojarzy mi się teraz ze zmaganiami o zdrowie. Bez względu na to, jak trudne jest to dla mnie decyzja, jestem zmuszona zakończyć karierę i skoncentrować się na życiu poza kortem – wyznała w oświadczeniu zamieszczonym na twitterze Amerykanka.

Tatishvili obecnie notowana jest na początku drugiego tysiąca klasyfikacji najlepszych tenisistek świata, ale było nawet 50. rakietą. Zapewne najcenniejszą jej wygraną jest pokonanie w pierwszej rundzie US Open 2015 Karoliny Pliszkovej, ówczesnej ósmej rakiety świata. A wszystko po tym, jak Amerykanka przebrnęła kwalifikacje.