Tatjana Maria jeszcze wróci na korty

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com/www.twitter.com, foto: AFP

Tatjana Maria poinformowała, że spodziewa się drugiego dziecka. Jednak jak przyznała, ciąża nie oznacza pożegnania z zawodowymi kortami na zawsze.

Była 46. rakieta świata w grudniu 2013 roku urodziła córkę Charlotte. Wówczas przerwa niemieckiej tenisistki z zawodowymi kortami trwała od czerwca 2013 do kwietnia 2014. Teraz zawodniczka polskiego pochodzenia poinformowała w mediach społecznościowych, że spodziewa się drugiego dziecka. Jednak jak przyznała, po porodzie chce jeszcze powrócić do rywalizacji.

Po turnieju w Monterrey postanowiliśmy odpocząć od turniejów i zostać w domu z rodziną, bo Charlotte będzie miała młodszego brata albo siostrę. Jesteśmy podekscytowani. To jest tylko przerwa, wrócę do WTA Tour. Wciąż trenuję, aby być silniejsza niż wcześniej. Mam nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i zostajecie w domu. Życzę wszystkiego najlepszego – można usłyszeć na filmiku opublikowanym przez Niemkę.

Ostatni raz Tatjana Maria wystąpiła na zawodowych kortach na początku marca. Podczas turnieju w Monterrey doszła do drugiej rundy. W tej uległa Johannie Koncie.