Taylor Fritz i Addison Rae zwycięzcami „Stay At Home Slam”

/ Dominika Opala , źródło: www.atptour.com , foto: AFP

Taylor Fritz w parze z Addison Rae okazali się najlepsi w turnieju charytatywnym w grę Mario Tennis Aces. Dzięki temu Amerykanie mogli przekazać milion dolarów dla organizacji „No Kid Hungry”, której celem jest walka z głodem wśród dzieci.  

Turniej „Stay At Home Slam” został zorganizowany przez agencję IMG oraz Facebook Gaming. Tenisiści i tenisistki zostali dobrani w pary z gwiazdami z różnych dziedzin, i rywalizowali w grę Mario Tennis Aces. Każdy duet na starcie otrzymywał 25 tysięcy dolarów, by przekazać je na wybrany cel charytatywny związany z pandemią koronawirusa. Jednodniowe zmagania, które można było obejrzeć za pośrednictwem Facebook Gaming, komentowali John McEnroe i Justine Ezarik (iJustin).

Wirtualny turniej pozwolił na zebranie ogromnej sumy bez konieczności wychodzenia z salonu, a dodatkowo zapewnił rozrywkę gwiazdom i kibicom. Najlepszą parą okazali się Taylor Fritz i Addison Rae, gwiazda Tik Toka. W finale pokonali oni duet Kei Nishikori / Steve Aoki 6:4 i tym samym mogli wskazać, gdzie zostanie przekazany milion dolarów. Fritz i Rae zdecydowali, że te pieniądze trafią do „No Kid Hungry, która walczy z głodem wśród dzieci w USA.

Byłem bardziej zdenerwowany niż w jakimkolwiek meczu na żywo – żartował Fritz. – Było dużo dobrej zabawy. Addison absolutnie poprowadziła zespół – dodał tenisista, który przed tym wydarzeniem przyznał, że nigdy nie grał w Mario Tennis, ale bardzo chce wygrać ten turniej.

Innymi profesjonalnymi tenisistami i tenisistkami, którzy wzięli udział w zabawie byli Serena Williams, Venus Williams, Maria Szarapowa, Naomi Osaka, Madison Keys i Kevin Anderson.