Taylor Townsend spodziewa się dziecka

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: TennisHead, foto: AFP

Taylord Townsend poinformowała w mediach społecznościowych, że spodziewa się dziecka. Amerykanka zajmująca 90. miejsce w rankingu WTA ma urodzić w marcu.

Fakt ten oznacza, że 24-letnia tenisistka była w ciąży już podczas wrześniowego US Open, w którym wraz z Asią Muhammad dotarła do półfinału debla.

Na początku roku Townsend, również u boku Muhammad, sięgnęła w Auckland po swój pierwszy tytuł w turnieju WTA. Teraz czeka ja jednak conajmniej kilkumiesięczna przerwa.

O tym, że spodziewa się dziecka, Amerykanka poinformowała na Twitterze. „Życie w zabawny sposób stawia cię dokładnie tam, gdzie powinnaś teraz być. Jestem bardzo podekscytowana rozpoczęciem matczynej podróży” – napisała tenisistka w opublikowanym w tym tygodniu poście.

Jeśli Townsend zdecyduje się na powrót do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej, będzie mogła skorzystać z „zamrożonego rankingu”, tak jak chociażby Cwetana Pironkowa podczas US Open.

W ostatnim czasie rośnie liczba matek w tourze. Oprócz Pironkowej w tym gronie są chociażby Wiktoria Azarenka, Serena Williams, czy Kim Clijsters.