Tbilisi. Falkowska nie zwalnia tempa

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Weronika Falkowska wygrała już czwarty turniej w tym sezonie. W finale zawodów ITF w Gruzji (pula nagród: 15 tys. dolarów) pokonała 6:4, 6:3 Rosjankę Walerię Olianowską. Dzień wcześniej wygrała z tą samą zawodniczką w finale gry podwójnej. Polce partnerowała Jenny Duerst ze Szwajcarii.

Do tej pory nasza reprezentantka najlepsze wyniki osiągała w Monastyrze. Jej seria zwycięstw na przełomie lutego i marca była wręcz niesamowita. Wygrała piętnaście spotkań z rzędu, z czego czternaście bez straty seta. Rewelacyjne wyniki na niskim szczeblu rozgrywek docenił Dawid Celt, który powołał Falkowską na mecz reprezentacji Polski z Brazylią. Teraz tylko kwestią czasu wydaje się debiut w narodowych barwach.

Falkowska kontynuuje bowiem bardzo udane występy w turniejach zawodowych. Tym razem nie poleciała do Tunezji, tylko do Gruzji, ale efekt był ten sam – zwycięstwo. Na dodatek podwójne, ponieważ Polka pomyślnie zakończyła rywalizację i w singlu, i w deblu.

W priorytetowo traktowanej grze pojedynczej Falkowska sięgnęła po czwarte trofeum w sezonie. W finale pokonała 6:4, 6:3 Rosjankę Walerię Olianowską. Większe problemy miała w dwóch wcześniejszych pojedynkach. W ćwierćfinale musiała odrabiać straty ze stanu 0-1 w setach, a w półfinale wygrała decydującą partię 7:5.

Nasza reprezentantka jest niemal równie skuteczna w deblu. W tej specjalności wygrała w 2021 roku po raz trzeci. Jej partnerką w Tbilisi była Jenny Duerst. W całym turnieju polsko-szwajcarka para straciła tylko jednego seta.

W kolejnym tygodniu Falkowska zgłoszona jest do turnieju w Monastyrze. Stanie więc przed szansą na przedłużenie passy, ponieważ od wspomnianej serii zwycięstw z lutego i marca nie wystąpiła tam ani razu.


Wyniki

Finał singla:

Weronika Falkowska (Polska, 6) – Waleria Olianowska (Rosja) 6:4, 6:3

Finał debla:

W. Falkowska, J. Duerst (Polska, Szwajcaria, 2) – A. Aksu, W. Olianowska (Turcja, Rosja) 6:3, 6:2