Tbilisi: Gadomski i Kocyła za słabi

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Piotr Gadomski i Arkadiusz Kocyła odpadli w ćwierćfinale turnieju z cyklu ITF Pro Circuit w gruzińskim Tbilisi. Na wcześniejszym etapie rywalizacji porażki odnotowało również kilku innych reprezentantów Polski.

Druga runda okazała się nie do przejścia dla Patryka Janika, który po serii dobrych występów został sprowadzony na ziemię przez Matteo Marraia. Włoch pokonał naszego zawodnika bez straty gema.

Do 1/4 finału awans wywalczyli wspomnieni na początku zawodnicy. Piotr Gadomski pokonał niżej notowanego Ilję Szackijego, zaś Kocyła nieoczekiwanie uporał się ze Stanisławem Wowkiem.

Rozstawiony z numerem siedem Gadomski o awans do półfinału walczył z Peterem Goldsteinerem. Austriak wyeliminował wcześniej turniejową "jedynkę", Nikoloza Basilaszwilego. Goldsteiner zwyciężył w pierwszym secie po tie-breaku, zaś druga partia skończyła się dzięki przewadze jednego przełamania.

Kocyła nie podołał natomiast grającemu z numerem dwa Toniemu Androiciowi. Polak gładko przegrał otwierającego seta, zaś w drugiej odsłonie doprowadził do tie-breaku.


Wyniki

Druga runda sngla:
Matteo Marrai (Włochy, 3) – Patryk Janik (Polska) 6:0, 6:0

Ćwierćfinał singla:
Peter Goldsteiner (Austria) – Piotr Gadomski (Polska, 7) 7:6 (4), 6:3
Toni Androic (Chorwacja, 2) – Arkadiusz Kocyła (Polska) 6:1, 7:6 (1)