Tbilisi. Żuk z pierwszym tytułem w sezonie

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Kacper Żuk zdobył dziewiąty w karierze tytuł na zawodowych kortach. W finale imprezy rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów Polak pokonał z Aleksandre Metreweliego.

Reprezentant Biało-Czerwonych w gruzińskich zawodach został rozstawiony z numerem 1. W pierwszych trzech meczach bardzo dobrze wywiązywał się z roli faworyta i nie stracił ani jednego seta. Schody zaczęły się od półfinału, w którym 23-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego zmierzył się z Davidem Poljakiem. Pierwszego seta Czech wygrał 6:3, a w drugim nasz tenisista okazał się lepszy 7:5. W decydującej partii do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Nasz tenisista w tej dodatkowej rozgrywce obronił trzy piłki meczowe zanim ostatecznie po ponad dwóch i półgodzinie walki przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W pojedynku decydującym o tytule Żuk zmierzył się z Aleksandre Metrewelim. W pierwszej partii Polak wykorzystał dwa z trzech „breakpointów i obronił wszystkie cztery takie okazje, które wypracował sobie rywal, dzięki czemu zapisał pierwszego seta na swoim koncie 6:2.

O losach drugiej odsłony meczu zadecydowało przełamanie, które Żuk zdobył na 3:2. Reprezentant gospodarzy w tej części spotkania nie wykorzystał żadnego z siedmiu „breakpointów” i po godzinie i 57 minutach gry zszedł z kortu pokonany.

W sobotę Kacper Żuk zdobył pierwszy sezonie, a dziewiąty w karierze tytuł na zawodowych kortach. Polak ma na koncie osiem wygranych w zawodach z cyklu ITF i jedną w imprezie rangi challenger. Za zwycięstwo w Tbilisi otrzyma 20 punktów do rankingu ATP.