Tegoroczny sezon bez turnieju w Bazylei?

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Swiss Indoors Basel może się w tym roku nie odbyć. Taką informację podali w komunikacie organizatorzy imprezy rozgrywanej w rodzinnym mieście Rogera Federera. 

Rozgrywki ATP zostaną wznowione 14 sierpnia. Jednak do rywalizacji w tym roku nie przystąpi już Roger Federer, który z powodu przedłużającej się rehabilitacji po artroskopii kolana postanowił zakończyć sezon. Wątpliwa jest też tegoroczna edycja turnieju, którego Szwajcar jest dziesięciokrotnym triumfatorem.

– Niestety, koronawirus prowadzi z przewagą seta, ma piłki meczowe i zbliża się do zwycięstwa. Rozegranie turnieju za zamkniętymi drzwiami byłoby problemem z powodu zbyt wysokich kosztów. Nawet jeśli Szwajcarska Rada Federalna pozwoli na obecność widzów, bardzo trudno będzie przeprowadzić turniej halowy. W wydarzeniu z udziałem ponad 10 tys. kibiców nie jest możliwe przestrzeganie zasad dystansu społecznego – możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez dyrektora Swiss Indoors Basel, Rogera Brennwalda.

Tym samym na bardziej atrakcyjną obsadę mogą liczyć organizatorzy Erste Bank Open w Wiedniu. Impreza w stolicy Austrii zaplanowana jest dokładnie w tym samym terminie co szwajcarski turniej, czyli w dniach 26 października – 1 listopada.