Teneryfa. Ann Li z pierwszym samodzielnym tytułem

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Ann Li wygrała premierową edycję turnieju na Teneryfie. Dla Amerykanki to pierwszy samodzielny tytuł w głównym tourze. Na początku sezonu dotarła do finału jednej z imprez poprzedzających Australian Open, ale meczu o tytuł nie rozegrano tam przez spowodowane pandemią przesunięcia i wynikły z nich brak czasu.

Z tego powodu swój pierwszy puchar Ann Li współdzieliła z Estonką Anett Kontaveit. W tym tygodniu świetnie spisywała się jednak na Teneryfie, i w niedzielę zagrała o pierwszy samodzielny tytuł. Jej rywalką była pogromczyni Eliny Switoliny, czyli Kolumbijka Maria Camila Osorio Serrano. Dla utalentowanej, niespełna 20-letniej zawodniczki jest to przełomowy sezon. Po raz pierwszy szersza publika usłyszała o niej w kwietniu, kiedy sensacyjnie sięgnęła po tytuł w Bogocie.

Finał w Hiszpanii był pierwszym starciem tych tenisistek. Było to spotkanie dość jednostronne. Choć zaczęło się od przełamania na korzyść Kolumbijki, to Li dominowała na korcie. Ów gem otwarcia okazał się jedynym w pierwszej partii wygranym przez tenisistkę z Cucuty.

W drugim secie Osorio Serrano próbowała nawiązać nieco bardziej wyrównaną walkę. Jednak mimo tego to zawodniczka z Pensylwanii w dalszym ciągu miała pod kontrolą bieg wydarzeń. Nie dawała się agresywnemu podaniu rywalki, a sama była w tym elemencie gry dość uważna. Ostatecznie już po 70 minutach mogła się cieszyć ze zwycięstwa.


Wyniki

Finał singla

Ann Li (Stany Zjednoczone) – Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 6:1, 6:4