Teneryfa. Krótki występ Rosolskiej

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Ostatnie tygodnie w karierze Alicji Rosolskiej nie należą do najlepszych. Droga powrotna naszej deblistki do pierwszej setki rankingu WTA jest dość wyboista i kręta. W pięciu ostatnich turniejach tenisistka z Warszawy wygrała tylko jeden mecz. Z Teneryfy wróci z najmniejszą nagrodą. 

Położenie Rosolskiej nie jest łatwe. Po przerwie macierzyńskiej wróciła do gry w połowie sezonu, gdy większość zawodniczek specjalizujących się w grze podwójnej było już połączonych w pary. Tymczasem nasza reprezentantka niemal co tydzień gra z inną partnerką. W dzisiaj rozpoczętym turnieju WTA 250 na Teneryfie trafiła na Vivian Heisen i Andreę Mitu, z którymi sama tworzyła parę deblową trzy i cztery imprezy wstecz. W piętnastu turniejach po powrocie zagrała z dziesięcioma różnymi tenisistkami. Trudno więc mówić o stabilizacji.

W hiszpańskich zawodach nasza reprezentantka połączyła siły z Amerykanką Ingrid Neel. To był ich wspólny debiut w oficjalnych rozgrywkach. Niestety potrwał bardzo krótko, bo tylko godzinę i osiem minut. Tyle czasu wystarczyło wspomnianym Heisen i Mitu, by pokonać polsko-amerykańską parę 6:1, 6:3. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe, jednak Niemka i Rumunka nie wykorzystały po dwóch piłek meczowych przy prowadzeniu 5:1 i 5:2 w drugiej partii.

Rosolską i Neel opuszczą więc Teneryfę z najmniejszymi nagrodami, jedynie za występ w pierwszej rundzie debla. Obie koncentrują się bowiem na grze podwójnej i nie rywalizują w singlu. Jeden punkt do rankingu WTA nie wpłynie pozytywnie na pozycję Polki, która pod koniec lipca wypadła z pierwszej setki i aktualnie zajmuje 119. miejsce.

Swoich sił w Teneryfa Ladies Open próbują też Urszula Radwańska i Katarzyna Piter. Pierwsza przegrała w eliminacjach gry pojedynczej 4:6, 4:6 z Lesley Pattinamą Kerkhove, a druga zagra w turnieju gry podwójnej. Partnerką Piter jest Renata Voracova, a rywalkami rozstawione z numerem ,,4″ Ulrikke Eikeri i Ellen Perez. Zwyciężczynie tego spotkania w ćwierćfinale zmierzą się z parą Heisen/Mitu.

 


Wyniki

Pierwsza runda debla:

V. Heisen, A. Mitu (Niemcy, Rumunia) – I. Neel, A. Rosolska (USA, Polska) 6:1, 6:3