Tenis, nauka i dobra zabawa? Emirates ATP Kids Hub stworzyło quizy dla najmłodszych kibiców

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.atptour.com/, foto:

Podczas zawieszenia tenisowego sezonu 2020 Emirates ATP Kids Hub zachęca młodych kibiców do tego, aby sportowe zainteresowania wykorzystali do… nauki geografii. Na swojej stronie internetowej organizacja udostępniła zestaw ciekawych zadań, za sprawą których edukacja może przybrać formę rozrywki.

Odnosząc się do trudnej sytuacji wywołanej pandemią pomysłodawcy w skierowanym do dzieci liście przekonują, że przy pomocy swojej inicjatywy chcieliby umilić im spędzany w domach czas. Jak wyjaśniają przygotowane przez nich quizy mają zapewnić uczestnikom dobrą zabawę, dostarczając przy okazji dawkę przydatnej wiedzy.

W tym celu stworzone zostały dwa zapisane w formacie PDF pliki, które każdy może bezpłatnie pobrać i wydrukować. Tak opracowane zadania składają się z zamieszczonych na kilku stronach tabelek podzielonych na trzy kolumny. W części zatytułowanej „Poznaj swoich zawodników” zamieszczono listę nazwisk 50 tenisistów, uporządkowaną w kolejności odpowiadającej ich rankingowej pozycji. Zadanie dzieci polega na dopisaniu w dwóch pustych kolumnach nazw krajów pochodzenia każdego z zawodników oraz stolic tych państw.

Drugie ćwiczenie opiera się na tej samej formule, ale wymaga nieco szerszej wiedzy. Tym razem kraje i ich stolice należy dopasować do listy miast, w których rozgrywane są tenisowe turnieje. Organizatorzy zabawy nie zapomnieli jednak o udzieleniu dzieciom pomocnych przy rozwiązywaniu zadań wskazówek. Na wypadek trudności ze znalezieniem niezbędnych informacji ATP zachęca do skorzystania z przygotowanych przez swój zespół stron internetowych poświęconych profilom zawodników oraz turniejowemu kalendarzowi.

Quiz znajdziecie TUTAJ.