Tenisiści domagają się technologii na kortach ziemnych

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: ESPN, foto: AFP

Coraz więcej tenisistów nawołuje organizatorów turniejów na kortach ziemnych do wdrożenia elektronicznych technologii oceny autów. Na clayu wciąż decydujący przy werdykcie jest wskazany przez sędziego ślad, który niejednokrotnie może być mylący.

 Do grona tenisistów, którzy domagają się wprowadzenia technologii hawk eye bądź podobnej na kortach ziemnych, dołączyli Dominic Thiem i Casper Ruud. Austriak przyznał, że w trakcie meczu doszło do pomyłki na jego korzyść związanej z oceną śladu. Mistrz US Open wygrał ten mecz 6:4, 6:3, 6:1.

Thiem przypomniał także, że brał udział w turnieju w Brazylii, gdzie testowano elektroniczny system wskazywania autów na kortach ziemnych. Twierdzi, że działał on sprawnie.

Ruud spierał się z sędzią o kilka piłek w trakcie meczu z Thiemem w trzeciej rundzie Roland Garros. W jednej z takich sytuacji jego znajomi zrobili zdjęcie śladu z przekazu telewizyjnego i przesłali Norwegowi na dowód tego że miał rację. Po meczu Ruud pokazał fotografię Thiemowi i Austriak również przyznał mu rację.