Tenisowe emocje z BABA CUP: XIX edycja turnieju zakończona!

/ Redakcja , źródło: Materiał partnera, foto: Materiały Stowarzyszenie Sportowe Solec

Mecze tenisa, kobieca rywalizacja, integracja na korcie i atrakcje medical wellness – to wszystko czekało na uczestniczki i widzów XIX edycji turnieju BABA CUP. Kultowy i znany w całym kraju deblowy turniej tenisowy dla kobiet odbył się w pierwszy weekend września w klubie TENES pod Warszawą. Wydarzenie wspierała firma GIGA, sponsor główny.

BABA CUP to deblowy turniej dla kobiet z długą tradycją. Pierwsze mecze rozegrano w 2002 r. i od tego momentu dla tenisistek-amatorek w Polsce impreza ma taki sam status, jak turniej wielkoszlemowy w świecie profesjonalnego sportu. Turniej zawdzięcza swój sukces niepowtarzalnej i pozytywnej atmosferze. Meczom od początku towarzyszy bowiem integracja na kortach, która sprzyja wymianie doświadczeń i zawieraniu przyjaźni. Obecnie jest to prawdziwe święto tenisa i największe wydarzenie w kraju skierowane do amatorek tego sportu. Wiele z nich przyjeżdża na finały BABA CUP co roku, licząc od pierwszej edycji turnieju.

– Od startu BABA CUP opuściłam tylko jedną edycję. Trzykrotnie stanęłam na podium w swojej kategorii, ale to nie tylko chęć wygranej przyciąga mnie do tego wydarzenia. Rozgrywki na kortach to zarówno rywalizacja, jak i możliwość towarzyskich spotkań z tenisistkami z całego kraju. Tenis to dla nas angażująca aktywność, która przeplata się z życiem prywatnym i odrywa od codziennych obowiązków. Można się przy nim doskonale bawić, integrować i jednocześnie sprawdzić na korcie – mówi Małgorzata Myszkowska, uczestniczka turnieju i pasjonatka tenisa.

Zdrowie to nie tylko sport!

Wydarzenie skupiło się nie tylko na sportowej rywalizacji, ale również na kompleksowym podejściu do zdrowego stylu życia. Meczom towarzyszyły atrakcje medical wellness. – Uczestniczki mogły skorzystać z masażu wspomagającego regenerację mięśni, czy konsultacji ze specjalistą od ozonoterapii. Eksperci pokazali jak ważne jest holistyczne podejście do naszego zdrowia. To bardzo ważne aspekty, które nie powinny być pomijane w sporcie amatorskim – mówi Jan Obidziński, organizator turnieju.

Imprezę wspierał sponsor główny, spółka Giga. – W tenisie solidne fundamenty i profesjonalizm są niezbędne do tego, by osiągać sukcesy. Bez wątpienia jest to sport niezwykle trudny technicznie, wymaga ogromnej staranności i dbałości o szczegóły. Jesteśmy firmą, która od lat działa na rynku budowlanym i utożsamiamy się z tymi wartościami. Cieszymy się, że możemy być częścią wydarzenia, w którym ważne są nie tylko sportowe emocje, ale też 100% zaangażowania, co widać na kortach. Sam osobiście jestem miłośnikiem tenisa i tym bardziej cieszy mnie fakt, że w sport ten angażuje się coraz więcej osób – mówi Przemysław Dąbrowski, Giga Sp. z o.o.

Mecze grupowe BABA CUP 2021 odbyły się 4 września a półfinały i finały w niedzielę, 5 września. Podczas tegorocznej edycji BABA CUP na kortach rywalizowały zawodniczki z całej Polski, które w meczach finałowych walczyły o miejsca na podium w czterech kategoriach. Konkurencje zostały skierowane do par deblowych, dla których suma wieku wynosi: do 99 lat, 100-119 lat i powyżej 120 lat. Od ubiegłego roku uczestniczki mogą konkurować również w kategorii ”NOVIS”, skierowanej do kobiet, które grają w tenisa ziemnego nie dłużej niż 5 lat.

 

Zwyciężczynie XIX edycji deblowego turnieju Baba Cup:

 

Kategoria „Novis”

I miejsce: Katarzyna Ożóg i Paulina Chodkiewicz

II miejsce: Karolina Szymańczyk-Łukasiak i Agnieszka Żemaitis

 

Kategoria „120”

I miejsce: Iwona Madej i Agnieszka Dyderska

II miejsce: Małgorzata Myszkowska i Małgorzata Zielińska

 

Kategoria „100-119”

I miejsce: Ewa Karwowska i Barbara Kowalska
II miejsce: Anna Rutkowska i Mariola Bigus

 

Kategoria „99”

I miejsce: Agata Wojciuk i Elżbieta Perzyńska
II miejsce: Katarzyna Kolubczyńska i Magdalena Graczyk