Tenisowe federacje jednoczą się, by pomóc poszkodowanym w Turcji i Syrii

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto:

Cały świat jest bardzo przejęty tym, co wydarzyło się w Turcji i Syrii. Mowa tu o katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi. Tenisowe federacje również zjednoczyły się, aby pomóc mieszkańcom tych państw.

Liczba ofiar potężnego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii wciąż rośnie. Według komunikatów zginęło już ponad czterdzieści tysięcy osób, ale zapewne w kolejnych dniach bilans ten będzie jeszcze rosnąć. Nic więc dziwnego, że świat – również sportowy – nie może być obojętny wobec takiej tragedii.

Tenisowe federacje postanowiły zjednoczyć się, aby pomóc poszkodowanym rodzinom oraz usprawnić odbudowę zniszczonych terenów. Mowa tu o siedmiu organizacjach:

– ATP,

– WTA,

– ITF,

– Australian Open,

– Roland Garros,

– Wimbledon,

– US Open.

Podjęto wspólną decyzję o uruchomieniu akcji o nazwie „Tennis Plays for Love”. Kampania ta ma na celu zebranie funduszy, które mają wspomóc poszkodowane kraje. Ponad 17 milionów ludzi z tych regionów żyje w fatalnych warunkach – w mrozie, bez schronienia, jedzenia i picia. Korzyści zostaną przekazane Global Giving’s Turkey and Syria Earthquake Relief Fund.

„Tennis Plays for Love” przypomina ubiegłoroczną kampanię „Tennis Plays for Peace”. Tamta akcja okazała się wielkim sukcesem, gdyż do tej pory zebrano aż 3,5 miliona dolarów dla osób dotkniętych wojną na Ukranie.