Tennis Europe Winter Cup. Zwycięstwa naszych reprezentacji!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis Europe, foto:

Polskie reprezentacje wygrały turnieje Tennis Europe Winter Cup do lat 14! W Pszczynie laury święciły dziewczęta, a w Poznaniu chłopcy. Po emocjonujących rywalizacjach pokonali w finale odpowiednio Węgierki i Francuzów.

W Pszczynie rywalizacja Polek z Węgierkami zaczęła się udanie dla naszych reprezentantek. Oliwia Sybicka pewnie poradziła sobie z Lucą Kalman, wygrywając 6:4, 6:2. Niestety bardzo wyrównany mecz z Gretą Nemcsek przegrała Barbara Kostecka. Węgierka triumfowała wynikiem 6:3, 6:7(5), 6:1. Kostecka i Sybicka znakomicie spisały się jednak w deblu przeciwko Kalman i Annie Mihalce, triumfując 6:2, 6:3.

Faworytami rywalizacji z Francją w Poznaniu nie byli chłopcy. Mimo tego – rozpoczęli znakomicie. Konkretnie uczynił to Maksymilian Kwiatkowski, który 6:4, 6:3 wygrał z Arthurem Lengletem. Podobnie jak u dziewcząt, tak i tu decydować musiał debel. Jan Urbański przegrał bowiem 6:7(2), 2:6 z Danielem Jadem. W decydującym deblu Urbański i Jan Skrzyński nie mieli problemów z Jadem i Lengletem. Wygrali 6:2, 6:2.