Thiem celuje w triumf na Roland Garros po pokonaniu Nadala

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / tennismajors.com, foto: AFP

Dominik Thiem przedstawił swoje tenisowe cele i marzenia. Austriak pragnie pokonać Rafaela Nadala podczas Roland Garros oraz zdobyć tytuł mistrza tego wielkiego turnieju.

Thiemowi kilka miesięcy temu udało się dołączyć do grona triumfatorów Wielkiego Szlema. 27-latek wygrał US Open w Nowym Jorku, co jest jego największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze. Teraz tenisista z Wiener Neustadt ma już na oku kolejne sukcesy.

Austriak jasno określił najważniejsze dla niego cele. – Lubię stawiać sobie bardziej krótkoterminowe cele, ale wygranie French Open to ogromna sprawa i trudna do osiągnięcia, więc w rzeczywistości jest to cel w karierze, nawet jeśli jest to również mój największy cel tego roku. Jednocześnie wiem, że wszystko musi się udać w 100 procentach, w przeciwnym razie to się nie wydarzy – wyjaśnił.

Thiem marzy również o pokonaniu Rafaela Nadala na korcie im. Philippe’a Chatriera. To ogromne wyzwanie, ponieważ Roland Garros to ulubiony turniej Hiszpana. Zwyciężał w nim trzynastokrotnie.

– Jeśli ktoś chce wygrać Roland Garros, w tym ja, prawdopodobnie musi wyeliminować Rafę w tym turnieju. To co zrobił jest prawdopodobnie jednym z największych osiągnięć w historii sportu. W zeszłym roku miał już 34 lata i zagrał prawdopodobnie jeden z najlepszych turniejów Roland Garros w historii. Myślę, że jednym z największych wyzwań w sporcie jest pokonanie tego faceta na korcie centralnym podczas Roland Garros, dlatego naprawdę chciałbym to zrobić, dopóki jest jeszcze aktywny – mówił mistrz US Open z 2020 roku.

Dominic Thiem miał już w poprzednich sezonach okazje do spełnienia tych celów. W latach 2018-2019 przegrał finały Roland Garros właśnie z Rafaelem Nadalem. W roku 2017 uległ mistrzowi z Majorki w półfinale, a w 2014 – już na etapie drugiej rundy. W dotychczasowych czterech pojedynkach z Hiszpanem na paryskim szlemie, Thiem zdołał wygrać tylko jednego seta. Austriak robi jednak z roku na rok postępy, a na dodatek jest coraz bardziej doświadczonym zawodnikiem.