Thiem: Planuję zagrać w US Open, o ile impreza dojdzie do skutku

/ Jakub Karbownik , źródło: www.ubitennis.net/własne, foto: AFP

Dominic Thiem planuje wziąć udział w tegorocznej rywalizacji na kortach Flushing Meadows. Chociaż Austriak nie jest pewny, czy zmagania dojdą do skutku.

O ile na tę chwilę wznowienie sezonu u pań jest pewne i nastąpi 3 sierpnia w Palermo, o tyle powrót do rywalizacji u panów po pandemicznej przerwie stoi pod znakiem zapytania. Na ten moment pewne jest, że nie odbędzie się pierwszy turniej, jaki miał zostać rozegrany, w Waszyngtonie. Nie wiadomo z kolei co z US Open. Jeśli nowojorski szlem dojdzie do skutku, to na pewno zagra w nim Dominic Thiem.

Austriacki tenisista w ostatnich dnia prezentuje się z bardzo dobrej strony. Finalista Australian Open 2020 wygrał dwa pokazowe turnieje rozgrywane w Berlinie. I jak przyznaje, ma plan, aby udać się w sierpniu do Nowego Jorku.

Mam nadzieję, że moim kolejnym turniejem będzie US Open. Chociaż nie mam pewności, że impreza dojdzie do skutku. Mam plan, aby udać się do Stanów Zjednoczonych w połowie lub pod koniec sierpnia, o ile rywalizacja w tourze zostanie przywrócona – przyznał Dominic Thiem.

Tym samym tenisista z Wiener-Neustadt ma plany startowe podobne do Sereny Williams. Amerykanka tak, jak Austriak chce wystąpić w Nowym Jorku. Z kolei niepewny w imprezie jest start Novaka Dżokovicia, Rafaela Nadala, Ashleigh Barty, Simony Halep i Petry Kvitovej.