Thiem poza turniejem, Zverev przetrwał pięciosetówkę

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem nie obroni punktów za zeszłoroczny ćwierćfinał US Open. Pogromcą Austriaka okazał się Thomas Fabbiano. Alexander Zverev z kolei potrzebował pięciu setów, by wyeliminować Radu Albota.

Dominic Thiem nie zaliczy dwóch ostatnich turniejów wielkoszlemowych do udanych. Zarówno w Wimbledonie, jak i w US Open pożegnał się z imprezą w pierwszej rundzie. Tym razem Austriak uległ Thomasowi Fabbiano. Włoch jest specjalistą od sprawiania niespodzianek. W londyńskim szlemie pokonał Stefanosa Tsitsipasa.

We wtorek potrzebował czterech setów, by wyrzucić z turnieju rozstawionego z numerem „4”. To, jak do tej pory największa sensacja dnia. Thiem nie mógł złapać odpowiedniego rytmu gry, popełniał dużo błędów, a to wykorzystywał Fabbiano. Po meczu Austriak przyznał, że jest daleki od swojej najlepszej formy i było to widać w tym pojedynku. Kolejnym rywalem Włocha będzie Alexander Bublik.

Niewiele brakowało a Radu Albot byłby autorem innej niespodzianki. Mołdawianin przegrywał już 0:2 w setach z Alexandrem Zverevem, ale zdołał odrobić straty. Niemiec nie pierwszy raz nie był w stanie pewnie zakończyć pojedynku. W decydującej partii jednak zażegnał kryzys i mógł cieszyć się z awansu do drugiej rundy.

Niespodziewanie z turniejem pożegnał się Kyle Edmund. Brytyjczyk uległ Pablo Andujarowi w pięciu setach. W kolejnej rundzie Hiszpan zmierzy się z Lorenzo Sonego.

Thomas Fabbiano (Włochy) – Dominic Thiem (Austria, 4) 6:4, 3:6, 6:3, 6:2

Alexander Zverev (Niemcy, 6) – Radu Albot (Mołdawia) 6:1, 6:3, 3:6, 4:6, 6:2

John Isner (USA, 14) – Guillermo Garcia Lopez (Hiszpania, Q) 6:3, 6:4, 6:4

Pablo Andujar (Hiszpania) – Kyle Edmund (Wielka Brytania, 30) 3:6, 7:6 (1), 7:5, 5:7, 6:2

Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy) – Filip Krajinović (Serbia) 6:3, 4:6, 6:4, 7:6 (6)

Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Casper Ruud (Norwegia) 6:4, 6:4, 6:2