Thiem pozytywnie nastawiony przed początkiem Australian Open

/ Anna Niemiec , źródło: ubitennis.net, foto: AFP

Dominic Thiem to finalista Australian Open z 2020 roku. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło u Austriaka. W tym roku w Melbourne wystąpi dzięki „dzikiej karcie” od organizatorów.

Z powodu poważnej kontuzji nadgarstka mistrz US Open z 2020 roku musiał zrobić dłuższą przerwę od grania. Pomiędzy czerwcem 2021 i lutym 2022 nie rozegrał ani jednego spotkania. Jego powrót na zawodowe korty nie należał do najłatwiejszych. Thiem przegrał pierwsze siedem pojedynków, które rozegrał po przerwie. W światowym rankingu wypadł z top 300. Na szczęście druga połowa zeszłego sezonu był już zdecydowanie lepsza w jego wykonaniu. Austriak trzykrotnie osiągnął półfinał w imprezach rangi ATP, dzięki czemu z optymizmem mógł spojrzeć w przyszłość.

To było ciekawe doświadczenie – opisał swoją walkę o powrót do formy po kontuzji 29-latek. – Prawdopodobnie żaden czołowy tenisista na świecie nie będzie w stanie przejść przez swoją karierę bez żadnej poważniejszej kontuzji. Mnie się przytrafił półtora roku temu uraz nadgarstka. Nie było łatwo, ale wciąż uważam, że to doświadczenie mi pomogło. Próbuję z powrotem wdrapać się na szczyt i zobaczymy czy mi się to uda.

Obecnie Thiem zajmuje 99. miejsce w światowym rankingu. Początek sezonu nie był najbardziej udany w jego wykonaniu.  Najpierw w pierwszej rundzie eliminacji w Adelajdzie nie znalazł sposobu Kwon Soon-Woo, a w turnieju pokazowym Kooyong Classic przegrał z Alexem de Minaurem. Pomimo tego reprezentant Austrii jest pozytywnie nastawiony przed początkiem pierwszego w tym roku turnieju wielkoszlemowego.

Fizycznie czuję się dobrze – zdradził Thiem. – Zeszły rok był dobry, zrobiłem krok w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że w tym sezonie będę mógł to kontynuować. Liczę na to, że Australian Open okaże się dobrym startem. Jestem przygotowany do walki Wielkim Szlemie, ale jeszcze do końca nie wiem jak jestem dobry. Oczywiście bardzo trudno jest daleko zajść w imprezie wielkoszlemowej. Wszyscy gracze grają na bardzo wysokim poziomie. Zobaczymy, jak będzie. Przygotowałem się naprawdę solidnie. Powinienem być gotowy i zobaczymy jak pierwszy mecz się potoczy – zakończył były trzeci tenisista na świecie.

Dominic Thiem w pierwszej rundzie zmierzy się Andriejem Rublowem.