Thiem się wycofał, Dimitrow i Monfils przegrali

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal i Dominic Thiem wycofali się z turnieju na kortach twardych w Cincinnati, a to oznacza, że najwyżej rozstawionym zawodnikiem w dolnej połowie drabinki dość niespodziewanie stał się Kei Nishikori. Na rezygnacji faworytów nie skorzysta Gael Monfils, który w pierwszej rundzie uległ Francesowi Tiafoe. Porażki doznał też Grigor Dimitrow.

We wtorek mieliśmy poznać nazwiska wszystkich zawodników, którzy zagrają w 2. rundzie prestiżowej imprezy w Cincinnati. Nieoczekiwanie w tym gronie pojawił się Federico Delbonis, który nie przebrnął nawet przez eliminacje. Argentyńczyk dostał się jednak do głównej drabinki jako ,,szczęślwy przegrany”. Co więcej, od razu został wpisany do 2. rundy, gdyż Dominic Thiem, którego zastępuje, miał rozpocząć zmagania właśnie od tego etapu. Wcześniej identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku Rafaela Nadala i Michaiła Kukuszina. Austriak zrezygnował z występu ze względu na chorobę i gorsze samopoczucie.

Kto będzie potrafił najlepiej wykorzystać rezygnację dwóch najwyżej notowanych tenisistów z dolnej połowy drabinki? Kandydatem do tego mógł być Gael Monfils, półfinalista poprzedniej imprezy rangi Masters 1000. Jednak Francuz tym razem już w pierwszej rundzie przegrał 6:7(7), 3:6 z Francesem Tiafoe. Amerykanin czeka teraz na lepszego z pary Hubert Hurkacz – Roberto Bautista Agut.

W górnej połowie drabinki jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków było starcie Stana Wawrinki z Grigorem Dimitrowem. Szwajcar i Bułgar spotkali się ze sobą już po raz piąty na przestrzeni ostatnich 13 miesięcy. Wszystkie spotkania wygrał Wawrinka, choć dzisiaj rywal postawił mu wyjątkowo trudne warunki. Szala zwycięstwa przechyliła się dopiero w tie-breaku decydującego seta. Następnym rywalem doświadczonego Szwajcara będzie Andriej Rublow, który w trzech setach pokonał Nikoloza Basilaszwilego, a wcześniej wygrał dwa mecze w eliminacjach.