Thiem’s 7. Organizator turnieju z kolejnym zwycięstwem

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

W związku z zawieszeniem zawodowych rozgrywek Dominic Thiem zorganizował turniej pokazowy w Kitzbuhel i zaprosił do rywalizacji zawodników z touru. Austriak podtrzymał dobrą passę, wygrywając drugi pojedynek w rodzinnym kraju. Tym razem pokonał Andrieja Rublowa. 

Dominic Thiem stara się grać najwięcej, jak to możliwe, dlatego też bierze udział w licznych turniejach pokazowych. Tym razem można go zobaczyć w akcji podczas imprezy Thiem’s 7, której jest organizatorem. W Kitzbuhel występuje ośmiu zawodników, podzielonych na dwie grupy. W drugim dniu rywalizacji nie zabrakło emocji i niespodzianek.

Matteo Berrettini pokonał w dwóch setach Roberto Bautistę Aguta, tym samym odnosząc drugie zwycięstwo w Grupie B. We wtorek Włoch pokonał Dennisa Novaka i zapewnił sobie udział w półfinale imprezy. Z kolei Hiszpan i Austriak powalczą w czwartek o awans do najlepszej „czwórki”.

Bardziej zacięta będzie walka w Grupie A. W środę Thiem pokonał po interesującym meczu Andrieja Rublowa, a dzień wcześniej okazał się lepszy od Caspera Ruuda. Ostatnim grupowym pojedynkiem gospodarza turnieju będzie ten z Janem-Lennardem Struffem. Niemiec ma na koncie zwycięstwo nad Norwegiem i porażkę w trzech setach z Rosjaninem. Cały czas jednak tenisista naszych zachodnich sąsiadów ma szansę na awans do półfinału. Podobnie, jak Rublow, który zmierzy się w czwartek z 21-latkiem z Oslo.


Wyniki

II dzień rywalizacji

Grupa A: 

Dominic Thiem (Austria) – Andriej Rublow 7:5, 6:4

Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Casper Ruud (Norwegia) 6:4, 6:4

Grupa B: 

Dennis Novak (Austria) – Karen Chaczanow (Rosja) 6:1, 6:4

Matteo Berrettini (Włochy) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania) 6:4, 6:3