Thiem’s 7: Rublow lepszy od faworyta gospodarzy

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Andriej Rublow został triumfatorem pokazowego turnieju Thiem’s 7. W finale Rosjanin pokonał organizatora imprezy w Kitzbuhel Dominica Thiema 6:2, 5:7, 10-8.

Sobota była pracowitym dniem dla Andrieja Rublowa. Rosjanin najpierw musiał dokończyć półfinałowy pojedynek z Matteo Berrettinim, gdyż deszcz uniemożliwił skończenie meczu w piątek. Po zwycięstwie nad Włochem i regulaminowym odpoczynku przyszedł czas na walkę o tytuł. W finale czekał już na moskwianina faworyt gospodarzy i organizator Thiem’s 7, Dominic Thiem.

Kilka dni wcześniej, w fazie grupowej, Austriak pokonał Rosjanina 7:5, 6:4. Co więcej, obecnie trzeci tenisista na świecie prezentuje dobrą formę w czasie pandemii i we własnym turnieju miał szansę na zdobycie trzeciego tytułu w przerwie od zawodowych rozgrywek. Plany Thiema popsuł jednak Rublow, który zrewanżował się za wcześniejszą porażkę.

22-latek z Moskwy od początku spotkania przeważał i popełniał mniej błędów. Austriak z kolei nie mógł znaleźć odpowiedniego rytmu. W efekcie partia otwarcia powędrowała na konto Rublowa, który stracił tylko dwa gemy. W drugiej odsłonie młodszy z zawodników ponownie objął prowadzenie z breakiem na 4:3. Wtedy jednak gra została przerwana z powodu opadów deszczu. Tenisiści wrócili na kort po ponad godzinie. Thiem odrobił straty, a przy stanie 6:5 dołożył kolejne przełamanie i wyrównał stan meczu.

O zdobyciu trofeum musiał więc zadecydować super tie-break. Ten był niezwykle zacięty od samego początku. Rosjaninowi udało się jednak uzyskać przewagę i wyjść na prowadzenie 8-5. Thiem walczył do końca, ale ostatecznie to Rublow zakończył pojedynek za trzecią piłką meczową. Za zwycięstwo moskwianin otrzymał czek w wysokości 100 tysięcy euro.

Organizatorzy zdecydowali także, że odbędzie się mecz o 3. miejsce, choć w piątek podjęto inną decyzję. Finalnie Matteo Berrettini pokonał Roberto Bautistę Aguta 6:4, 6:2 i tym samym Włoch znalazł się na podium w turnieju Thiem’s 7.