Thiem’s 7: Thiem kontra Bautista Agut w półfinale

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Ostatni dzień rywalizacji grupowej wyłonił wszystkich półfinalistów pokazowego turnieju Thiem’s 7. Do Dominica Thiema i Matteo Berrettiniego dołączyli Roberto Bautista Agut i Andriej Rublow. 

Trzeci dzień zmagań w Kitzbuhel zapowiadał się emocjonująco z uwagi na fakt wyłaniania półfinalistów. Ostatecznie najwięcej emocji wzbudził mecz pomiędzy Andriejem Rublowem i Casperem Ruudem. Rosjanin potrzebował zwycięstwa, by awansować do półfinału. Cel ten udało mu się osiągnąć, ale dopiero po super tie-breaku. Tym samym moskwianin zajął drugie miejsce w Grupie A.

Pierwsza lokata z kolei przypadła Dominicowi Thiemowi. Austriak potwierdził dobrą formę i odniósł trzecie zwycięstwo w grupie. Tym razem okazał się lepszy od Jana-Lennarda Struffa i odebrał Niemcowi szansę na awans do półfinału.

Natomiast w Grupie B Roberto Bautista Agut zmierzył się z Dennisem Novakiem. Już przed meczem było jasne, iż lepszy z tej dwójki awansuje do 1/2 finału. Hiszpan nie dał najmniejszych szans Austriakowi i oddał mu zaledwie gema. W walce o finał Bautista Agut spotka się z innym reprezentantem gospodarzy i organizatorem turnieju, Thiemem.

Z kolei Matteo Berrettini zapewnił sobie udział w półfinale Thiem’s 7 już w środę. W czwartek Włoch zmierzył się z Karenem Chaczanowem. Rosjanin grał o honorowe zwycięstwo w turnieju i udało mu się osiągnąć ten cel.

Piątkowe półfinały zaplanowane są na godzinę 13:30 i 15:00. Jako pierwsi na kort wyjdą Bautista Agut i Thiem, a po nich Berrettini i Rublow.


Wyniki

III dzień rywalizacji:

Grupa A: 

Dominic Thiem (Austria) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4, 7:6 (3)

Andriej Rublow (Rosja) – Casper Ruud (Norwegia) 6:2, 3:6, 10-4

Grupa B:

Karen Chaczanow (Rosja) – Matteo Berrettini (Włochy) 7:6 (6), 6:4

Roberto Bautista Agut (Hiszpania) – Dennis Novak (Austria) 6:0, 6:1