Thiem’s 7: Thiem podtrzymuje dobrą passę

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Dominic Thiem utrzymał status niepokonanego we własnym turnieju i awansował do finału. Austriak w trzech setach okazał się lepszy od Roberto Bautisty Aguta. Półfinałowego pojedynku nie dokończyli z powodu opadów deszczu Andriej Rublow i Matteo Berrettini. 

Dominic Thiem jako jedyny uczestnik Thiem’s Seven wygrał wszystkie mecze grupowe. Austriak nie zawiódł także swoich kibiców w półfinale, choć Roberto Bautista Agut nawiązał zaciętą walkę w pierwszym secie. Hiszpan zdołał po tie-breaku zapisać partię otwarcia na swoje konto, ale kolejne dwie odsłony nie potoczyły się już po jego myśli. Organizator turnieju w Kitzbuhel podwyższył poziom swojej gry i w drugim, i trzecim secie oddał rywalowi cztery gemy.

Tym samym Thiem jako pierwszy awansował do finału i czekał na rozstrzygnięcie drugiego półfinału pomiędzy Andriejem Rublowem i Matteo Berrettinim. Ten mecz jednak nie mógł zostać dokończony, gdyż plany pokrzyżowała pogoda. Rosjanin wygrał pierwszą partię 6:4, a w drugiej prowadził 2:1 i pojedynek został przerwany.

Organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu spotkania na sobotę na godzinę 12:00, jednocześnie odwołując sobotni mecz o 3. miejsce. Finał turnieju ma odbyć się niedługo po zakończeniu półfinału Rublowa z Berrettinim.


Wyniki

Półfinały: 

Dominic Thiem (Austria) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania) 6:7 (5), 6:2, 6:2

Andriej Rublow (Rosja) – Mateo Berrettini (Włochy) 6:4, 2:1 i deszcz