Thomas Muster wierzy w odrodzenie Dominica Thiema

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

W 2020 roku Dominic Thiem wygrał US Open. Po sukcesie na kortach Flushing Meadows Austriak nie może jednak odnaleźć stabilnej formy i zaliczył znaczący spadek w rankingu ATP. O powodach kryzysu w karierze 29-latka wypowiedział się jego słynny rodak – Thomas Muster.

Problemy Dominica Thiema trwają od wielu miesięcy, a w grze utytułowanego zawodnika trudno doszukać się stabilności i powtarzalności. Wpływ na ten stan rzeczy z pewnością miały kontuzje, ale zdaniem ekspertów nie są one jedyną przyczyną kłopotów byłego numeru trzy światowego rankingu. Swoje zdanie w tej kwestii przekazał między innymi Thomas Muster. Mistrz French Open z 1995 roku powiedział:

Dominic podjął kilka katastrofalnych decyzji i znalazł się w trudnym położeniu. W pewnym momencie zastanawiał się nawet, czy chce nadal próbować. Jednocześnie uważam, że on wciąż może odegrać istotną rolę w Paryżu, jest w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie. 1/8 finału lub nawet ćwierćfinał są w jego zasięgu. Jeśli chodzi o ranking, to jak najbardziej może mysleć o powrocie do pierwszej trzydziestki – podsumował były tenisista.

Ostatnim turniejem z udziałem Thiema była impreza rangi Masters 1000 w Madrycie. Na kortach kompleksu Caja Magica Austriak dotarł do drugiej rundy, w której postawił twarde warunki Stefanosowi Tsitsipasowi. Po tym spotkaniu Grek chwalił rywala, mówiąc:

To było bardzo fizyczne starcie i sądzę, że obaj daliśmy z siebie wszystko. Jestem szczęśliwy z powodu tenisa, jaki udało się nam zaprezentować. Pokazaliśmy, że dwóch facetów z jednoręcznymi bekhendami może zagrać na naprawdę dużej intensywności. Nie było łatwo, ale walczyłem do końca, więc cieszę się, że udało mi się wygrać.

Dominic Thiem zajmuje obecnie 93 lokatę w zestawieniu najlepszych tenisistów. Kolejnym turniejem w kalendarzu Austriaka są zawody rangi ATP Challenger w Bordeaux.