Tiencin. Linette wygrywa, czeka na Sabałenkę

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette po 2-godzinnym meczu pokonała 2:6, 6:1 i 6:4 Jewgieniję Rodinę w pierwszej rundzie w Tiencinie. W drugiej czeka na Arynę Sabałenkę, która dopiero zagra z Sofią Kenin.

Poznanianka przerwała serię trzech porażek z rzędu. Na zwycięstwo czekała od 15 września, a na wygraną w turnieju głównym dzień dłużej.

W pierwszej rundzie w Tiencinie Linette grała z notowaną tylko jedno miejsce niżej Rodiną. Przebieg spotkania oddał najmniejszą możliwą różnicę w rankingu, bo Polka z Rosjanką walczyła o awans przez 2 godziny na dystansie trzech setów.

Pojedynek rozpoczął się dla poznanianki bardzo źle. Przegrała pierwsze cztery gemy i set był już nie do uratowania. W drugiej partii to nasza tenisistka dominowała i oddała przeciwniczce tylko jednego gema.

W trzecim secie Linette wyprzedzała Rodinę o krok. Zaczęła od przełamania, Rosjanka odłamała. W piątym gemie znów zyskała przewagę breaka, którą niestety ponownie straciła. Ale raz jeszcze przełamała, na 4:3, i tej przewagi nie oddała już do końca pojedynku. Wygrała 6:4.

W drugiej rundzie poznanianka prawdopodobnie zmierzy się z Aryną Sabałenką. Białorusinka musi najpierw pokonać Sofię Kenin, ale tak pewnie się stanie, bo mowa o mistrzyni z Wuhan i zawodniczce Top 20.

Magda Linette (Polska) – Jewgienija Rodina (Rosja) 2:6, 6:1, 6:4