Tipsarević: Pieniądze nigdy nie zmieniły Novaka

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/tennisworldusa.org, foto: AFP

Janko Tipsarević po raz kolejny pozytywnie wypowiedział się na temat Novaka Dźokovicia. Serb stwierdził tym razem, że pieniądze nigdy nie zmieniły aktualnego lidera światowego rankingu.

Tipsarević skończył zawodową karierę w 2019 roku. W przeszłości był ósmym tenisistą świata. Udało mu się również zdobyć 4 tytuły w rozgrywkach głównego cyklu. Z Dźokoviciem łączy go nie tylko wspólny kraj pochodzenia, ale także wieloletnia przyjaźń.

36-latek poruszył temat pieniędzy. Uważa, że pomimo ogromnych zarobków Dźoković wciąż jest tym samym człowiekiem. – Novak jest niesamowicie skromny poza kortem. Zwykle, gdy znacząco się wzbogacasz, to tacy ludzie mają tendencję do zmian. Novak od chwili, gdy go poznałem, aż do tego momentu, ani trochę się nie zmienił – powiedział.

Tipsarević zwrócił również uwagę na to, iż Dźoković lubi pomagać innym ludziom. – Jest zdecydowanie najbardziej niematerialną osobą, jaką znam. Facet z wielkim sercem, który zawsze stara się pomóc wszystkim, zwłaszcza Serbii i swoim kolegom z drużyny – komplementował przyjaciela.

Lider światowego rankingu stanie niedługo przed kolejnymi wyzwaniami w karierze. 33-latek z Belgradu ma na koncie 18 tytułów wielkoszlemowych i traci zaledwie dwa do Rogera Federera i Rafaela Nadala. Następna szansa na zwiększenie dorobku już na przełomie maja i czerwca podczas Roland Garros w Paryżu.