Tokio 2020. Federer rezygnuje przez problemy z kolanem, Goffin też nie zagra

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Facebook, Firstpost, foto: AFP

Niestety igrzyska w Tokio straciły kolejną gwiazdę w tenisowym turnieju mężczyzn. Przez dolegliwości kolana z turnieju wycofał się Roger Federer. Wcześniej we wtorek ze startu, również z powodu problemów zdrowotnych, zrezygnował David Goffin.

Po zapowiedziach Rogera Federera z ubiegłego tygodnia na temat tego, że po zakończeniu Wimbledonu ogłosi ostateczną decyzję odnośnie startu na igrzyskach w Tokio, czekaliśmy aż Szwajcar zabierze głos w tej sprawie. Uczynił to we wtorkowy wieczór. Niestety nie miał dobrych wiadomości. Poinformował, że musi wycofać się z olimpijskiej rywalizacji.

Powodem są dolegliwości w operowanym w zeszłym roku kolanie. Szwajcar zaczął czuć dyskomfort jeszcze w trakcie turnieju i niestety potrzebuje nieco rehabilitacji. Z komunikatu opublikowanego przez niego w mediach społecznościowych wynika, że problem nie jest bardzo poważny, ale na kilka tygodni wykluczy go z rywalizacji. Liczy na powrót jeszcze latem.

Roger Federer miał na igrzyskach wystąpić po raz piąty. Na swoim koncie ma mistrzostwo w deblu zdobyte w 2008 roku w Pekinie u boku Stana Wawrinki oraz srebro w singlu z Londynu z 2012 roku. Bliski medalu Szwajcar był również w czasie debiutu w Sydney, kiedy to, sensacyjnie jeszcze, zajął czwarte miejsce w singlu. Poprzednie igrzyska, w Rio de Janeiro, również opuścił z powodu kontuzji.

Do Tokio nie poleci również Belg David Goffin. W tym wypadku powodem nieobecności również są problemy zdrowotne. Nabawił się on w Halle urazu kostki. Pierwotnie wydawało się, że zdąży się wykurować a igrzyska, lecz stało się inaczej. Belg wciąż nie wrócił nawet do treningów.

Miejsce Federera i Goffina w olimpijskim turnieju zajmą prawdopodobnie Węgier Attila Balazs i Słowak Andrej Martin. Jeśli któryś z nich nie przyjmie relokacji, następnym w kolejce jest Argentyńczyk Francisco Cerundolo. Olimpijski turniej startuje 24 lipca.