Tokio 2020. Problemy zdrowotne Badosy, polski mikst zagra z Francuzami

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: ITF, Twitter, foto: AFP

Warunki pogodowe w Tokio są w środę niezwykle ciężkie. Bardzo wysokie temperatury i wilgotność dają się we znaki sportowcom. Niektórzy nie radzą sobie z tymi okolicznościami przyrody. Wśród nich jest Paula Badosa. Przez jej problemy Idze Światek i Łukaszowi Kubotowi zmienili się rywale w mikście.

Paula Badosa w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego mierzyła się z Czeszką Marketą Vondrousovą. Hiszpanka przegrała pierwszą partię 3:6 i w przerwie korzystała z pomocy lekarskiej. Szybko podjęła decyzję o zejściu z kortu. Pogromczyni Igi Świątek nie poradziła sobie z upałem i zmagała się z efektami przegrzania. Była niezwykle osłabiona i kort opuściła na wózku inwalidzkim.

Kilka godzin później miała u boku Pablo Carreno Busty grać w mikście z Igą Świątek i Łukaszem Kubotem. W tym stanie nie było jednak mowy o powrocie do rywalizacji. Hiszpański duet musiał się wycofać, a ich miejsce zajęli pierwsi gotowi do gry zawodnicy z listy rezerwowej.

Zostali nimi Francuzi Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert. Para również trudna i na dodatek bardziej wypoczęta od Hiszpanów, bo odpadli we wczesnych fazach singla i debla. Z tego względu będą też na pewno chcieli wykorzystać nadarzającą się okazję. Zwycięzcy w kolejnej rundzie staną naprzeciw Rosjan Jeleny Wiesniny i Asłana Karacewa.