Tokio 2020. Walka o medale bez Halep i Wawrinki

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: ESPN, foto: AFP

Simona Halep i Stan Wawrinka to kolejne gwiazdy, których zabraknie podczas olimpijskich zmagań w Tokio. Zarówno Rumunka, jak i Szwajcar, nie zdążą wyleczyć kontuzji, z którymi się zmagają, przed rozpoczynającymi się 23 lipca igrzyskami.

Odniesiona przez Simonę Halep kontuzja łydki okazuje się wciąż mocno jej doskwierać. Jeszcze w minionym tygodniu Rumunka liczyła na start na Wimbledonie. Wycofała się z niego w ostatniej chwili, tuż przed losowaniem drabinek. W poniedziałek poinformowała natomiast, że nie zdąży się wykurować na igrzyska olimpijskie w Tokio, które zaczynają się już za 3,5 tygodnia. Jest to szczególnie bolesne dla Rumunki, ponieważ miała być chorążą swojej reprezentacji.

Czasu na dojście do siebie po operacji stopy wciąż potrzebuje natomiast Stan Wawrinka. Problemy zdrowotne Szwajcara również znacznie się przedłużają. Wedle pierwotnych zamiarów miał zdążyć z powrotem nawet na Roland Garros, tymczasem nie zobaczymy go na kortach przez kolejne tygodnie. Wawrinka ma na swoim koncie złoty medal igrzysk olimpijskich. W Pekinie triumfował z Rogerem Federerem w deblu.