Tokio: Agnieszka też w trzeciej rundzie

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: , foto: AFP

Wspaniały dzień dla sióstr Radwańskich! Po zwycięstwie Urszuli nad Aną Ivanović Agnieszka po niełatwym meczu pokonała Jelenę Janković 6:2, 7:5 i też awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Tokio.

Polska – Serbia 2:0! Taki znakomity bilans mają Polki po dzisiejszych singlowych pojedynkach w Tokio. Ani Ana Ivanović, ani Jelena Janković nie były w stanie zatrzymać sióstr Radwańskich.

Po świetnym występie Urszuli w ślady młodszej siostry poszła Agnieszka. Początek meczu z Janković był wyrównany. Obie tenisistki najpierw się przełamały, a potem wygrały własny serwis. Jednak od stanu 2:2 zaznaczała się wyraźna przewaga Polki. Serbka strzelała piłkami, gdzie popadnie, a Radwańska cierpliwie rozgrywała akcje.

W konsekwencji nasza tenisistka wygrała siedem gemów z rzędu i prowadziła 6:2, 3:0. Jak to w kobiecym tenisie bywa, do mety droga była jeszcze daleka. Janković wróciła do gry, odrobiła stratę i nieoczekiwanie wyszła na prowadzenie 5:4 z przewagą przełamania! Znacznie ograniczyła liczbę błędów, za to Polka miała kryzys, popełniając ich więcej. W przerwie na korcie pojawił się Tomasz Wiktorowski i jego uwagi pomogły. Radwańska zagrała spokojniej, precyzyjniej i zdołała odrobić stratę. Dwa ostatnie gemy były zacięte, a zawodniczki kilkakrotnie zamęczyły się piekielnie długimi wymianami. Lepiej to wszystko wytrzymała Polka, wygrywając 7:5.

W trzeciej rundzie nasza tenisistka zmierzy się z Jamie Hampton.


Wyniki

Druga runda singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Jelena Janković (Serbia) 6:2, 7:5