Tokio. Iga Świątek poznała potencjalne rywalki w debiucie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek będzie najwyżej rozstawioną tenisistką rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju WTA 500 w Tokio. Polka, dla której będzie to debiut w imprezie w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni, poznała rywalki z jakimi przyjdzie jej się zmierzyć.

Po rywalizacji na nowojorskich kortach najlepsza polska tenisistka udała się na krótki odpoczynek i przystępuje do jednego z dwóch azjatyckich turniejów, jakie odbędą się na przełomie września i października.

Jako turniejowa jedynka czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa ma wolny los w pierwszej rundzie. Przeciwniczkę w meczu drugiej rundy wyłoni raszyniance mecz pomiędzy Nao Hibino oraz zawodniczką z kwalifikacji. W meczu 1/4 finału wiceliderka światowego rankingu może się spotkać z turniejową „ósemką”, Weroniką Kudermietową. Drugą najwyższą tenisistką w górnej połówce drabinki jest Jelena Rybakina. I to właśnie z Kazaszką może przyjść Polce rozegrać mecz dający awans do półfinału. Jednak nim urodzona w Moskwie zawodniczka miałaby wystąpić w 1/2 finału, w meczu ćwierćfinałowym może jej przyjść się zmierzyć z broniącą tytułu Ludmiła Samsonovą.

Po zakończeniu rywalizacji w Tokio, tenisowa rywalizacja wraz z Igą Świątek przeniesie się do Pekinu. W stolicy Chin panie wystąpią w turnieju WTA 1000.