Tokio. Linette po raz pierwszy odpada w kwalifikacjach

/ Antoni Cichy, źródło: , foto: AFP

Magda Linette nie awansowała do turnieju głównego WTA Premier w Tokio. Porażka w kwalifikacjach oznacza, że jeśli nie dostanie się do rozgrywek jako lucky looser, nie obroni też 160 punktów z zeszłego sezonu.

Dla poznanianki zaczął się wymagający okres – azjatyckie turnieje. Przed rokiem poczynała sobie w Japonii i Chinach bardzo dobrze, uzbierała sporo punktów. których teraz teraz będzie próbowała bronić. Niestety, w Tokio ta sztuka prawdopodobnie się nie powiedzie, bo po raz pierwszy Linette nie przebrnęła kwalifikacji.

W ich finale poznanianka zmierzyła się z notowaną 70 miejsc niżej Nao Hibino. Mecz zaczął się już bardzo źle, bo Polka przegrała cztery pierwsze gemy. Seta już nie uratowała i skończyło się 2:6. W drugiej partii Japonka była blisko zwycięstwa, kiedy Linette straciła serwis w gemie lacostowskim. Na szczęście odłamała na 4:4 i doprowadziła do tie breaka, którego ostatecznie wygrała.

W trzecim secie już na samym początku poznanianka miała dogodną okazję. Nie wykorzystała jednak obu break pointów. Hibino popisała się większą skutecznością i jedynego break pointa zamieniła na przełamanie, które zdecydowało o jej zwycięstwie i awansie do turnieju głównego.

Polka może jeszcze dostać się do turnieju głównego jako lucky looser.


Wyniki

Finał kwalifikacji:
Nao Hibino (Japonia, 7) – Magda Linette (Polska, 2) 6:2, 6:7(3), 6:3

Wilson