Tokio. Majchrzak postraszył finalistę Wimbledonu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Nick Kyrgios pokonał Kamila Majchrzaka 3:6, 6:2, 6:2 w meczu drugiej rundy turnieju ATP 500 w Tokio. Tym samym polski tenisista pożegnał się z rywalizacją w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Przed tygodniem nasz drugi najlepszy tenisista wystąpił w ćwierćfinale turnieju rangi ATP 250 w Sofii. W Azji Kamil Majchrzak był blisko powtórzenia wyniku z Bułgarii. W pierwszej partii Polak zaprezentował się bardzo dobrze. Przełamał rywala już w pierwszym jego gemie serwisowym i wyszedł na prowadzenie 3:0. Wypracowaną przewagę utrzymał do końca. W premierowym gemie drugiej odsłony Polak miał kolejną szansę na przełamanie. Tym jednak tenisista z Antypodów wyszedł z opresji obronną ręką, a następnie zaczął przejmować inicjatywę na korcie. W szóstym gemie przełamał podanie Majchrzaka, aby przy prowadzeniu 5:2 dołożyć kolejnego „breaka”.

Decydujący set podobnie jak poprzedni przebiegał pod dyktando finalisty Wimbledonu 2022. Kyrgios nie popełniał błędów, czego nie można powiedzieć o Majchrzaku. To sprawiło, że zawodnik z Antypodów wygrał kolejnego seta, a tym samym cały mecz i zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale tokijskiej „pięćsetki”.

Kolejnym rywalem Australijczyka będzie wygrany z meczu między Taylorem Fritzem i Hiroki Miroyą. Z kolei punkty jakie za występ otrzyma do rankingu Polak, pozwolą mu awansować w najbliższym rankingu o około dziesięć pozycji. Tym samym powrót do top 100 rankingu jest coraz bliżej.


Wyniki

Druga runda:

Nick Kyrgios (Australia, 5) – Kamil Majchrzak (Polska) 3:6, 6:2, 6:2