Tokio: Murray z Wawrinką w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Andy Murray i Stanislas Wawrinka utworzyli pierwszą parę ćwierćfinałową turnieju w Tokio. Brytyjczyk wygrał z Lukasem Lacko 6:1, 6:2, zaś Szwajcar z Jeremy Chardy’m 7:6(1), 6:7(6), 7:5.

Broniący tytułu Murray na odniesienie zwycięstwa potrzebował zaledwie pięćdziesięciu siedmiu minut. Szkot w meczu z Lacko wykorzystał wszystkie cztery okazje na przełamanie, ani razu tracąc swojego podania.

Rozpocząłem mecz niemal perfekcyjnie, co było bardzo ważne. Gdy udało mi się zdobyć przełamanie w drugim secie, grałem jeszcze lepiej – ocenił swój występ Andy Murray.

W ćwierćfinale rywalem mistrza US Open będzie Stanislas Wawrinka. 27-letni Szwajcar rozegrał niezwykle zaciętą batalię z Jeremy Chardy’m, wygrywając w dwie godziny oraz 37 minut. W trzecim secie Francuz nie wykorzystał dwóch break pointów i przegrał 5:7. Wawrinka w całym spotkaniu odnotował dziewiętnaście asów i wygrał 55 z 59 punktów po pierwszym podaniu (16 na 16 w trzecim secie).

– Zazwyczaj dobrze serwuję, szczególnie w hali, gdzie kort jest nieco szybszy – przyznał Szwajcar. – Dzisiaj ten element całkiem dobrze funkcjonował. Zmieniałem często rytm, a także prędkość serwisu. To pozwoliło mi być agresywnym po serwisie.

Dziś rozegrano również dwa ostatnie mecze pierwszej rundy turnieju Rakuten Japan Open Tennis. Rozstawiony z numerem trzy Janko Tipsarević pokonał Gilles Simona 4:6, 6:3, 6:1; a grający z „czwórką” Juan Monaco wygrał z Grigorem Dimitrovem 6:2, 6:1.

Andy Murray (Wielka Brytania, 1) – Lukas Lacko (Słowacja) 6:1, 6:2
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 7) – Jeremy Chardy (Francja) 7:6(1), 6:7(6), 7:5

Janko Tipsarević (Serbia, 3) – Gilles Simon (Francja) 4:6, 6:3, 6:1
Juan Monaco (Argentyna) – Grigor Dimitrov (Bułgaria, Q) 6:2, 6:1

Pierwsza runda debla:
J. Monaco, K. Nishikori (Argentyna, Japonia) – S. Gonzalez, S. Lipsky (Meksyk, USA, 3) 7:6(1), 6:3
J. Chardy, M. Melo (Francja, Brazylia) – H. Moriya, T. Suzuki (Japonia) 6:3, 6:4