Tokio. Nieudany turniej Świątek

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

W ćwierćfinale turnieju w Tokio Iga Świątek grała z Weroniką Kudiermietową. Po nierównym występie w poprzednim meczu, również i tym razem Polka nie prezentowała najwyższego poziomu. W efekcie pożegnała się z turniejem.

Jak dotąd Iga Świątek czterokrotnie stawała naprzeciw Weronice Kudiermietowej i za każdym razem pewnie sobie z nią radziła. W żadnym z tych spotkań nie traciła choćby seta. Niestety w piątek szybko się to zmieniło. Wiceliderka rankingu bardzo źle rozpoczęła ten mecz i przegrywała już 0:4. Ostatecznie w pierwszej partii wygrała tylko dwa gemy.

Nadzieję dał nam drugi set. Tym razem to raszynianka znakomicie rozpoczęła i prowadziła już 4:1. Nie zawiodła w tej części meczu. Nie tylko nie wypuściła przewagi, ale też powiększyła ją, tracąc już tylko jednego gema.

Decydującą odsłona była najbardziej wyrównaną w tym meczu. Niestety jednak, już od wczesnej jej fazy Kudiermietowa miała przewagę. Rosjance udało się przełamać w trzecim gemie. Polkę zawodził serwis. Miała w tym secie aż cztery podwójne błędy. Rywalka była bardzo skuteczna. Nie dawała Polce nadziei na odrobienie strat i wygrała tę partię 6:4.

Wyniki na żywo z tenisa


Wyniki

Weronika Kudiermietowa (8) – Iga Świątek (Polska, 1) 6:2, 2:6, 6:4