Tokio. Pegula na drodze Kudermietowej do drugiego tytułu w karierze

Weronika Kudermietowa i Jessica Pegula wystąpią w finale turnieju WTA 500 w Tokio. O ile spotkanie turniejowej „ósemki” było niezwykle wyrównane, o tyle mecz dwóch najwyżej rozstawionych zawodniczek z dolnej połówki drabinki rozstrzygnięty został dość łatwo.

Jessica Pegula i Maria Sakkari wystąpiły w drugim sobotnim półfinale imprezy w stolicy Japonii. Było to dziewiąte spotkanie obu tenisistek. Dotychczasowy bilans meczów obu wynosił 5:3 dla zawodniczki z Europy. Co ciekawe poza jednym meczem, w 2019 w Eastbourne, wszystkie potyczki były toczone na korcie twardym. Tak jak sobotni mecz.

Greczynka przybyła do Tokio w glorii zwyciężczyni imprezy WTA w Guadalajarze. W sobotę jednak zakończyła się jej seria siedmiu wygranych spotkań z rzędu. I to Pegula wystąpi w niedzielnym finale, w którym jej rywalką będzie Weronika Kudermietowa, która po tym jak w meczu 1/4 finału odprawiła Igę Świątek, dzień później również musiała rozegrać trzysetowe spotkanie.

W premierowej odsłonie każda z pań zaliczyła po jednym przełamaniu i losy tej części meczu rozstrzygnął tie-break. Chociaż w dziesiątym gemie tenisistka z Samary miała szanse na zakończenie tej części meczu. Ta sztuka jej się nie udała i w trzynastym gemie to rywalka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Druga odsłona miała podobny przebieg. Również każda z serwujących oddała po jednym gemie i „dogrywka” rozstrzygnęła po wygranej. W tej od stanu 2-2 tenisistka z Kazania nie wygrała już żadnej akcji i losy awansu do finału rozstrzygnął trzeci set.

W nim panie szły gem za gem do stanu 3:3. Od tego momentu pogromczyni Igi Świątek wygrała trzy kolejne gemy i zapewniła sobie miejsce w niedzielnym finale. Będzie to siódmy mecz o tytuł w karierze zawodniczki z Kazania. Po jedyne mistrzostwo sięgnęła w 2021 roku na kortach ziemnych w Charleston.