Tokio: Radwańska przystąpi do walki o obronę tytułu

/ Michał Jaśniewicz, źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Agnieszka i Urszula Radwańska w zbliżającym się tygodniu rywalizować będą w turnieju Toroy Pan Pacific Open. Impreza w Tokio zaliczana jest do cyklu „Premier 5”.

Z czołowej dziesiątki rankingu w drabince turniejowej brakuje jedynie Serena Williams. Osiem najwyżej rozstawionych tenisistek w pierwszej rundzie ma „wolny los”. Jest w tym gronie oczywiście Agnieszka Radwańska, która w stolicy Japonii bronić będzie tytułu. Polka zagra z numerem trzy, a w drugiej rundzie zmierzy się z Yaniną Wickmayer lub Jeleną Janković.

Starsza z sióstr Radwańskich znalazła się w tej samej „ćwiartce” co m.in. Na Li i Caroline Wozniacki oraz w „połówce” z Wiktorią Azarenką, Angelique’ą Kerber, Aną Ivanović oraz Robertą Vinci.

W tej samej „połówce” co Agnieszka Radwańska jest również jej młodsza siostra Urszula, która dziś przegrała w półfinale turnieju w Kantonie. 21-letnia krakowianka w pierwszej rundzie zmierzy się z kwalifikantką, a w przypadku zwycięstwa zagra z Aną Ivanović lub kolejną kwalifikantką.

Turniej Toray Pan Pacific Open ma łączną pulę nagród 2 168 400 dolarów. Na zwyciężczynię czeka 385 tysięcy dolarów oraz 900 punktów do rankingu (Agnieszka Radwańska będzie w Tokio bronić tych 900 punktów).

Sprawdź drabinkę turnieju WTA Premier 5 w Tokio.