Tokio: Radwańska w półfinale

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju Toray Pan Pacific Open w Tokio. 22-letnia Polka pokonała 6:2, 7:6(7) Kaię Kanepi i w piątek zagra o finał z Wiktorią Azarenką.

Czwartkowy ćwierćfinał z udziałem Polki był rozgrywany jako ostatni mecz dnia na korcie centralnym. Jego początek przebiegał zgodnie z planem. Wyraźną przewagę miała Radwańska, której dokładna i mądra taktycznie gra wyraźnie dominowała nad chaotycznym i nastawionym na atak tenisem Kai Kanepi. Dominacja Polki była widoczna również na tablicy wyników – Isia prowadziła bowiem 4:0. Pod koniec seta 26-letnia Estonka stała się jednak bardziej groźna. Wygrywała własne gemy serwisowe i miała szanse zniwelować część strat do krakowianki. Radwańska wykorzystała jednak czwartą piłkę setową i zwyciężyła 6:2.

W drugiej partii było już znacznie trudniej. Kanepi grała nie tylko odważnie, ale również dokładnie. Wykorzystywała swój mocny serwis, często trafiała w linie i po wielokroć punktowała Polkę odwrotnym krosem forhendowym. Radwańska dobrze zdawała sobie sprawę z rosnącego zagrożenia ze strony rywalki. Przy stanie 1:3 zmotywowała się do mocniejszej gry i odrobiła straty. Kanepi jednak nie odpuszczała. Gdy Radwańska serwowała przy stanie 5:4 wydawało się, że jest już po meczu. Isia miała nawet piłkę meczową, ale nieustępliwa Estonka doprowadziła do remisu. Chwilę później sytuacja się powtórzyła i doszło do tie breaka. Miał on bardzo emocjonujący przebieg. Początek należał do Radwańskiej, która prowadziła 5-2. Kolejne 4 akcje wygrała jednak Kanepi i miała dwie piłki setowe. Polka obroniła obie, zarówno przy 6-5, jak i 7-6. Po chwili sama wypracowała szansę na zakończenie spotkania i już jej nie zmarnowała. Po 1 godzinie i 52 minutach walki Radwańska zwyciężyła 6:2, 7:6(7).

O drugi w tym roku finał turnieju WTA Radwańska zagra w piątek z Wiktorią Azarenką. Rozstawiona z „trójką” Białorusinka wygrała 7:5, 6:0 z Marion Bartoli. Agnieszka ma ujemny bilans spotkań z Wiką – na siedem meczów zwyciężyła w dwóch.

Polka powtórzyła również sukces sprzed 2 lat, kiedy w Tokio również dotarła do półfinału. Poprawiła natomiast ubiegłoroczne osiągnięcie, kiedy to odpadła w ćwierćfinale. Zdobyła 395 punktów, co „na czysto” daje je zysk w wysokości 170 oczek. Półfinał w Tokio gwarantuje również Agnieszce Radwańskiej wolny los w pierwszej rundzie turnieju w Pekinie, który rozgrywany będzie w przyszłym tygodniu.

Wynik ćwierćfinału singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 9) – Kaia Kanepi (Estonia) 6:2, 7:6(7)

Sprawdź komplet czwartkowych wyników turnieju WTA w Tokio!