Tokio: znakomita postawa Radwańskiej i awans do finału!

Agnieszka Radwańska w znakomitym stylu awansowała do finału turnieju w Tokio. Broniąca tytułu Polka pokonała Angelique Kerber 6:1, 6:1. W finale rywalką krakowianki będzie Nadia Pietrowa.

Radwańska wygrała dziś z Kerber po raz czwarty, w ich szóstej konfrontacji, ale po raz pierwszy mecz ten miał tak jednostronny przebieg i trwał poniżej godziny (59 minut).

23-letnia Polka zaprezentowała się ze znakomitej strony. W pierwszym gemie Radwańska obroniła break pointa, a w drugim to ona zdołała wywalczyć przełamanie. W trzecim gemie Kerber odrobiła stratę breaka, ale okazało się, że to była jedyna zdobycz Niemki w pierwszym secie.

Drugą partię leworęczna Kerber rozpoczęła od utrzymania własnego podania, jednak sześć kolejnych gemów zapisała na swoje konto Radwańska. Przy stanie 1:5 Niemka zdołała obronić trzy meczbole, ale przy czwartym wyrzuciła piłkę na aut.

Agnieszka Radwańska zaprezentowała dziś pełen wachlarz swoich umiejętności, zarówno w grze defensywnej, jak i ofensywnej. Polka nękała również rywalkę bardzo dobrymi skrótami (jeden zagrała nawet bezpośrednio z returnu).

Awans do finału turnieju Toray Pan Pacific Open gwarantuje Agnieszce Radwańskiej utrzymanie trzeciego miejsca w rankingu. O drugi z rzędu tytuł w Tokio Polka zagra z Nadią Pietrową, która wygrała dziś z Samanthą Stosur.