Toni Nadal nowym trenerem Auger-Aliassime’a

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.marca.com, foto: AFP

Jak poinformował hiszpański dziennik „Marca”, Toni Nadal dołączył do zespołu Felixa Auger-Aliassime’a. Hiszpan pierwszy raz pojawi się w obozie Kanadyjczyka podczas rozpoczynającego się 11 kwietnia turnieju rangi ATP Masters 1000 w Monte Carlo.

Auger-Aliassime odwiedził Akademię Rafy Nadala już w grudniu ubiegłego roku. Współpraca między 20-latkiem i byłym trenerem 20-krotnego mistrza imprez wielkoszlemowych układała się dobrze i w czwartek oficjalnie poinformowali oni o dołączeniu Hiszpana do teamu.

Drugim trenerem 22. rakiety świata pozostaje Frederic Fontang. Toni Nadal, który jest dyrektorem Akademii Rafy Nadala i turnieju rangi ATP 250 na Majorce, będzie obecny tylko podczas najważniejszych imprez w sezonie. Pojawi się w obozie 20-latka między innymi w przyszłym tygodniu w Monte Carlo. W Monako wystąpi również 13-krotny mistrz Roland Garros i istnieje możliwość, że drogi Hiszpana i Kanadyjczyka się zejdą.

– Jeśli dojdzie do spotkania z Rafą, nie będę siedział w żadnym boksie, z szacunku dla obu graczy. Wciąż jestem dyrektorem Akademii i wujkiem Rafy. Jestem do niego przywiązany, to normalne. Jednak jeśli ma z kimś przegrać, niech to będzie Felix – powiedział 60-latek. – Mam nadzieję, że Auger-Aliassime będzie kiedyś liderem rankingu. Teraz musi pracować – dodał.

Warto przypomnieć, że kanadyjski tenisista jest też regularnym partnerem deblowym Huberta Hurkacza. Wspólnie triumfowali w ubiegłorocznym turnieju rangi Masters w Paryżu. Już za tydzień na monakijskich kortach będą zresztą próbowali powtórzyć to osiągnięcie.