Top 3 bez zmian po Wimbledonie

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Przed startem tegorocznego Wimbledonu podium rankingu WTA należało do Ashleigh Barty, Naomi Osaki i Karoliny Pliszkovej. Wiadomo już, że po trzecim turnieju wielkoszlemowym w tym sezonie najlepsza „trójka” zestawienia tenisistek nie ulegnie zmianie.

Po dwóch pierwszych szlemach w roku w rankingu WTA następowała zmiana liderki. Po triumfie w Australian Open na czele zestawienia znalazła się Naomi Osaka, natomiast po zwycięstwie w Roland Garros najlepszą tenisistką została Ashleigh Barty.

Rozstrzygnięcia na Wimbledonie nie spowodują natomiast zmiany na pierwszym miejscu, tak więc liderką nadal pozostanie Australijka. Co więcej, przebudowie nie ulegną także dwa kolejne miejsca. Fotel wiceliderki zajmować będzie Naomi Osaka, a na trzeciej lokacie plasować się będzie Karolina Pliszkova.

Po tym, jak Barty przegrała w czwartej rundzie Wimbledonu, Czeszka miała szanse na objęcie pierwszego miejsca. Nie trwało to jednak długo, gdyż triumfatorka z Eastbourne także pożegnała się z turniejem na tym samym etapie.

Wciąż trwa walka o czwartą pozycję w zestawieniu. Aktualnie miejsce to zajmuje Kiki Bertens, jednak po piętach depczą jej Simona Halep i Elina Switolina. Rumunka i Ukrainka zmierzą się w półfinale Wimbledonu i ta, która wyjdzie zwycięsko z tego starcia, będzie plasować się tuż za podium po londyńskim szlemie.