Top Five Management rezygnuje ze współpracy z Sofią Kenin

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.topfivemanagement.net/www.lovetennis.com/, foto: AFP

Sofia Kenin nie będzie już dłużej podopieczną Menadżerskiej Agencji Sportowej Top Five Management. Powodem końca tej trwającej niespełna rok współpracy mają być okoliczności związane z najbliższym otoczeniem Amerykanki.

Czwarta aktualnie tenisistka rankingu WTA pod skrzydła Top Five Management trafiła krótko po sensacyjnym zwycięstwie w ubiegłorocznym Australian Open. To wtedy kierowanie swoją karierą Sofia Kenin powierzyć postanowiła agencji, z której usług do dziś korzysta wiele jej koleżanek z kortu. Wśród nich znajdują się między innymi Elina Switolina, Dajana Jastremska, Anastazja Pawluczenkowa czy Ons Jabeur.

Śledząc odnotowane przez Amerykankę w minionych miesiącach dokonania, trudno było oprzeć się wrażeniu, że decyzja o nawiązaniu z nią współpracy dla Top Five Mangament okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Ostatniego dnia minionego roku za pośrednictwem mediów społecznościowych agencja poinformowała jednak o nieprzedłużeniu zawartej z tegoroczną finalistką Roland Garros umowy. Bardzo nietypowe wydają się przy tym powody tak podjętych kroków.

– Ze względu na występujące po stronie środowiska zawodniczki trudności Top Five Management postanowiło nie kontynuować współpracy z Sofią Kenin – możemy przeczytać na Twitterze agencji – Po dołączeniu do Top Five Management amerykańska wschodząca gwiazda w sezonie 2020 na swoim koncie zapisała wybitne występy, w tym w szczególności zwycięstwo w Australian Open i awans do finału French Open. Top Five Management życzy Sofii w przyszłości wszystkiego dobrego.

Sofia Kenin oraz jej team dotychczas nie odnieśli się do opisywanej sytuacji. Już niedługo 22-latka zainauguruje natomiast tenisowy sezon 2021. Po raz pierwszy w tym roku na światowych kortach pojawi się podczas turnieju w  Abu Zabi.